Spiker olmak için kursa gitmek şart mı?

Hayır şart değil. Spikerlik kursu ihtiyacınız yok.

Yeterli donanım kazanmış herkes bu konuda yayın kuruluşlarına müracaat edebilir.

Ancak, üniversitelerin Basın-Yayın,  Medya ve İletişim veya benzer  bölümlerinde Spikerlik-Sunuculuk veya benzeri doğrudan bir program yok.

Ayrica bu bölumlerin öğrenci yogunluğundan dolayı yeterli pratik eğitimi alamayan kişiler, Eksiklerini tamamlayabilmek  ve yayın kuruluşlarında kabul görebilmek için tek çare olan Spikerlik – Sunuculuk Kurslarını tercih ediyorlar.

Spiker Eğitimi

Spikerlik – Sunuculuk eğitimleri iki şekilde alinabilir.

1) Topluluğa birlikte verilen eğitimler sunan “Klasik Spikerlik Kursu Eğitimleri

2) Tamamen kişinin durumuna ve istedigi alana göre çalişma yapan “Bireysel Spikerlik-Sunuculuk Eğitimleri

Tabi ki ikincisi, yani bireysel eğitimler daha faydalı olduğunu söylemeye gerek yok

Piyasada Bireysel Spikerlik Egitimi veren en bilinen ve Türkiyenin ilk ve tek Medya Koçu Hakan Özturk bu konuda tek.

Yıllarını spikerlik sunuculuk ve medya gibi eğitimler ile bu işe gönül vermiş kişileri yetiştirmeye adamış olan Medya koçu Hakan Öztürk, yaşanan olumsuzlukları çok iyi biliyor.

Diksiyon Eğitimi

Bu olumsuzluklardan adayların etkilenmemesi  için, Kadıköy’de kurduğu Medya koçluğu sütudyosunda adaylarına seviye tespit belirlemesi yaptıktan sonra onların durumuna göre bireysel ve uygulamalı olarak çalışmalar yapıyor.

Bu durumda tamamen kendisine özel bir program çıkartılan aday, seviyesi ne olursa olsun çok daha hızlı yetişip, yapmak istediği iş doğrultusunda çalışmalarını sürdürerek istediği hedefe daha hızlı ulaşmakta.

Bir spikerlik kursuna katılmak isteyen adaylar, ön araştırmasını yaparken mutlaka öncelikle Medya koçu Hakan Öztürk ile görüşmeli, onun yönlendirmesi doğrultusunda kendisine bir plân çizerek hedefine adım atmalıdır.

Hakan Öztürk – Medya Koçu

Adayların, Hakan Öztürk’ün yönlendirmesi sonucunda hem zamandan, hem de bir kursa ödeyeceği ücretten büyük tasarruf sağlayacakları bir gerçektir.
Web sayfamızda ilgil bölümü buradan inceleyebilirsiniz  inceleyebilirsiniz.

 

MEDYA KOÇLUĞU SİSTEMİNDE SÜREÇ NASILDIR VE NE YAPILIR?

“Medya Koçluğu Prodüksiyon Stüdyosu” Bir Kurs Değildir.

Medya Koçu Hakan Öztürk ;  “Medya’nın tüm dallarında (Spikerlik , Sunuculuk, Seslendirme, Muhabirlik, Radyoculuk) kendisini geliştirmek isteyenlere, bu konularda onlar ile bire bir ilgilenerek önce onları yetiştirip sonra da kişilerin seviyesine göre, yayın kuruluşlarına girebilmeleri konusunda, haber müdürü, program müdürü, genel yayın yönetmeni gibi üst düzey yayın kuruluşu yetkililerinin güncel kurumsal iletişim bilgilerini, çekilen yayın kuruluşlarının istediği güncel “demo”ların ve hazırlanan dosyanızın onlara ne şekilde ulaştırılabileceği konusunda danışmanlık yapar.

[kkratings]

Başvuru Formu
    ©
    Hakan Öztürk Medya bireysel çalışma merkezidir. Bu sayfa 16.09.2021'da güncellenmiştir.